Warsztat: "7 kluczowych dokumentów w organizacji pozarządowej" - 5 czerwca br.

Autor: Zespół redakcyjny - data ostatniej modyfikacji: 2017-05-16 06:0:02

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Centrum KLUCZ prowadzony przez Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) oraz Lokalny Ośrodek Partycypacji Społecznej w Pabianicach zapraszają grupy nieformalne i organizacje z Pabianic na bezpłatny warsztat „7 kluczowych dokumentów w organizacji pozarządowej".

Miejsce: Urząd Miejski w Pabianicach, ul. Zamkowa 16, 95-200 Pabianice, sala nr 4 (parter)
Termin: 5 czerwca br. (poniedziałek), godz. 16:30-19:30

Adres mailowy, na który należy dokonać zgłoszenia: lops@um.pabianice.pl
Termin na zgłoszenia: do 29 maja do godz. 16:00
W mailu prosimy o podanie następujących informacji:
1. Imię i nazwisko uczestnika warsztatu
2. Nazwa organizacji (nie dotyczy osób nie reprezentujących żadnego podmiotu)
3. Czy organizacja prowadzi działalność ekonomiczną (tj. czynną działalność statutową odpłatną lub jest zarejestrowana w Rejestrze Przedsiębiorców).

Liczba uczestników spotkania jest ograniczona (maksymalnie 15 osób).

Ramowy program warsztatu:
1. Dokumentacja podstawowa: statut, uchwały, protokoły.
2. Dokumentacja rachunkowa: polityka rachunkowości, dowody księgowe, roczne sprawozdanie finansowe.
3. Dokumentacja pracownicza: regulamin pracy, regulamin wynagradzania, akta osobowe pracowników, umowy wolontariackie, dokumentacja związana z powierzeniem mienia materialnego pracownikom.
4. Pozostała dokumentacja: księga uchwał, rejestr umów, instrukcja obiegu dokumentów.

Warsztat poprowadzi:
Dorota Pieńkowska – związana z sektorem pozarządowym od 1995 roku. Obecnie kieruje Funduszem PAFPIO, udzielającym pożyczek organizacjom non-profit i podmiotom ekonomii społecznej. W Funduszu PAFPIO zajmuje się zarówno oceną zdolności kredytowej podmiotów aplikujących o pożyczki, jak i monitoringiem pożyczek oraz – ewentualnie – windykacją. Od 2001 r. jest członkiem Zarządu Fundacji dla Polski, wspierającej rozwój filantropii w Polsce, a od 2004 roku także członkiem Zarządu Stowarzyszenia BORIS. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy trenerskiej oraz doradczej na rzecz organizacji pozarządowych oraz instytucji samorządowych. Główne obszary tematyczne jej szkoleń to: zarządzanie finansami, przedsiębiorczość w sektorze non-profit, fundraising, zarządzanie projektami, budowanie wizerunku organizacji, wystąpienia publiczne. Członek-założyciel Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP.