Start konkursu na Pakiety rozwojowe na 2019. OWES NA LEPSZY START – REGION

Autor: Zespół redakcyjny - data ostatniej modyfikacji: 2018-11-02 07:0:27

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS w ramach konkursu pn. „OWES NA LEPSZY START – REGION” edycja 2019
ogłasza nabór na:

Pakiety rozwojowe dla grup inicjatywnych, które planują założyć organizację prowadzącą działalność ekonomiczną oraz dla organizacji pozarządowychplanujących swój dalszy rozwój i uruchomienie działalności ekonomicznej;

W ramach pakietu rozwojowego grupa inicjatywna/organizacja pozarządowa otrzymuje:

•     wsparcie doradcy rozwojowego przez okres 10 miesięcy;
  •     szkolenie z zakresu zakładania organizacji oraz prowadzenia księgowości;
  •     wyjazd na wizycie studyjnej minimum 1 przedstawiciela grupy/organizacji
  •     mikrowsparcie w kwocie 5 000,00 zł na swój rozwój;
  •     możliwość skorzystania z doradztwa specjalistycznego: prawnego, księgowego, finansowego

Mikrowsparcie może być przeznaczone na pokrycie kosztów rozwoju instytucjonalnego grupy nieformalnej lub organizacji – szkolenia zespołu/kadry, zakup sprzętu, zrealizowania działań (np. warsztatów) jako pilotażowych działań budujących doświadczenie organizacji w obszarze działalności ekonomicznej, usługi promocyjne i marketingowe i inne.
Okres realizacji działań w projekcie to max. 10 miesięcy – od  01.01.19 r. do 31.10.19 r.

Wnioski składane są wyłącznie drogą mailową na adres mhibner@opus.org.pl. Termin składania wniosków: 29.10.2018 do 25.11.2018 do godziny 23:59.

Dodatkowych informacji na temat konkursu można uzyskać w siedzibie
Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS,
ul. Narutowicza 8/10  90-135 Łódź,
tel. (42) 207 73 39; 509 899 449; fax: (42) 207 73 38,
poprzez umówienie się z wyprzedzeniem na spotkanie doradcze, mailowo lub telefonicznie.

WIECEJ O KONKURSIE ORAZ MATERIAŁACH DO POBRANIA NA STRONIE:

Konkurs jest realizowany w ramach projektu „OWES wsparcie rozwoju ES 2018-2020”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Oś priorytetowa IX: Włączenie społeczne, Działanie IX.3 Rozwój ekonomii społecznej w regionie, Poddziałanie IX.3.1 Miejsca pracy w sektorze ekonomii społecznej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020)