"Dołóż Nam!" - Wasz/Nasz projekt społeczny

Autor: Zespół redakcyjny - data ostatniej modyfikacji: 2016-05-05 11:0:08

Za nami pierwsze robocze spotkanie dotyczące projektu „Dołóż Nam!”, podczas którego ubieraliśmy ramy projektu w realne i oddające potrzeby lokalnej społeczności działania. Będziemy się edukować, promować i integrować! Od czego zaczynamy?

• Happening NGO
    10 maja 2016 r. (wtorek), godz. 16:00, pod Urzędem Miejskim w Pabianicach

Podczas happeningu ze wszystkich przybyłych osób stworzymy jeden, wielki napis NGO (z ang. non-govermental organizations, czyli organizacje pozarządowe), który sfotografuje dla nas Przemysław Jach z portalu EPAinfo. Przekażcie informacje o tym wyjątkowym wydarzeniu swoim społecznie zakręconym znajomym, załóżcie Wasze niepowtarzalne stroje (koszulki, mundury, polary) i spotykamy się już za niecały tydzień! :)

• Dni Aktywnych!
    29 maja 2016 r. (niedziela), godz. 12:00-18:00, Ośrodek Rekreacyjny BUSINKA ul. Bugaj 110 (Lewityn)

W tym roku podczas Dni Aktywnych na Lewitynie stanie prawdziwe Miasteczko Aktywności, w którym lokalne organizacje będą miały okazję zaprezentować swoje działania. Nie zabraknie również atrakcji dla tych najmłodszych i tych nieco starszych w postaci konkursów, gier i zabaw. Musicie tam być razem z nami!

Co dalej?

• Czyn społeczny / Happening z udziałem mieszkańców
    11 czerwca 2016 r. (sobota), godz. 10:00-13:00, Park Wolności (Strzelnica)

Plan jest następujący: w sobotnie przedpołudnie zamiast brać się za cotygodniowe sprzątanie bierzemy całą rodzinę do Parku, żeby spędzić czas trochę inaczej niż zwykle. Będziemy robić nasadzenia i porządkować Strzelnicę, aby po prostu, żyło nam się lepiej :) Dla maluchów przewidziane są zajęcia z animatorem, a dla wszystkich - niesamowite przedpołudnie!

To jeszcze nie koniec :) Planujemy również dwa warsztaty: jeden poświęcony tematowi promocji działań NGO skierowany do członków organizacji pozarządowych, drugi skierowany do koordynatorów wolontariatu. O szczegółowych terminach poinformujemy niebawem.

Podsumowaniem projektu będzie Otwarta konferencja dla mieszkańców, podczas której oprócz chwili na refleksję, nad tym co udało nam się osiągnąć przez dwa miesiące intensywnych działań, będzie również o tym jak na co dzień być aktywnym i zaangażowanym obywatelem oraz jakie narzędzia w tym celu wykorzystać, patrz np. inicjatywę lokalną czy budżet obywatelski.

Będziemy Was na bieżąco informować o tym co się dzieje. Liczymy na Was! :) i że DOŁOŻYCIE do tego wszystkiego swoje gorące serce, zaangażowanie, a kto wie, może kolejny pomysł na działanie :)

Poczuliście moc płynącą z tego projektu? Zostańcie jego częścią! Organizatorami są wszyscy chętni do pomocy „od kuchni” przy planowaniu i realizacji działań – możesz zostać jednym z nas! Szczegóły na grupie: DOŁÓŻ NAM - organizatorzy

Projekt „Dołóż Nam!” dofinansowano ze środków Programu Grant na lepszy start współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej