II nabór do programu Kultura - Interwencje 2018

Autor: Zespół redakcyjny - data ostatniej modyfikacji: 2018-04-24 09:0:54

Narodowe Centrum Kultury ogłasza II nabór wniosków do programu dotacyjnego Kultura – Interwencje 2018, którego celem jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym, a także upamiętniania polskiego dziedzictwa historycznego poprzez finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym.

Uprawnione do składania wniosków w programie są organizacje pozarządowe oraz samorządowe instytucje kultury (z wyłączeniem instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze instytucji kultury, dla których organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze organizatorów samorządowych).

Termin rozpoczęcia i zakończenia realizacji zadania w ramach programu określa się od 29 czerwca do 20 listopada 2018 roku.

Zgodnie z § 7 ust. 4 regulaminu programu wnioski złożone w jednym z naborów do programu Kultura – Interwencje 2018, które nie otrzymały dofinansowania, nie będą rozpatrywane w kolejnych naborach do programu.

Nabór wniosków trwa do 15 maja 2018 roku. Formularz wniosku jest dostępny w systemie EBOI.

Informacji o programie udziela w godzinach 10.00–14.00:

Barbara Tuszyńska, tel.: (+48 22) 21 00 178 | e-mail: btuszynska@nck.pl

Więcej informacji na stronie: http://www.nck.pl/dotacje-i-stypendia/dotacje/programy-dotacyjne-nck/kultura-interwencje/aktualnosci/ii-nabor-do-programu-kultura-interwencje-2018-ogloszony-