Konsultacje społeczne dotyczące budżetu obywatelskiego na 2018 rok

Autor: Zespół redakcyjny - data ostatniej modyfikacji: 2018-01-03 14:0:15

Prezydent Miasta Pabianic informuje o przeprowadzeniu konsultacji społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego na 2018 rok

1. Konsultacje społeczne dotyczące wydzielonej części budżetu Miasta Pabianic na 2018 rok, zwanej dalej budżetem obywatelskim, zostaną przeprowadzone w okresie od maja do 20 października 2017 r.

2. W konsultacjach mogą brać udział mieszkańcy Miasta Pabianic, którzy w roku głosowania na zadania do budżetu obywatelskiego ukończą 16 lat i przebywają na terenie Miasta z zamiarem stałego pobytu.

3. Przedmiotem konsultacji są propozycje jednorocznych zadań, należących do kompetencji gminy, zgłoszone do budżetu obywatelskiego.

4. Konsultacje mają na celu:

1) uzyskanie od mieszkańców Miasta Pabianic propozycji zadań do budżetu obywatelskiego;

2) dokonanie wyboru pomiędzy pozytywnie zweryfikowanymi propozycjami zadań w drodze głosowania.

5. Konsultacje będą miały formę:

1) warsztatów dla Mieszkańców umożliwiających zdobycie wiedzy na temat budżetu obywatelskiego;

2) otwartego spotkania lub warsztatu z przedstawicielami organizacji pozarządowych;

3) wyboru pomiędzy przedstawionymi propozycjami w drodze głosowania.

6. Przewidywana wysokość środków przeznaczonych na realizację zgłoszonych zadań wynosi 1.000.000 mln złotych, a maksymalna kwota przeznaczona na realizację pojedynczego zadania wynosi 200.000 zł brutto.

7. Harmonogram budżetu obywatelskiego na 2018 rok:

1) maj - październik 2017 r. – kampania informacyjno-edukacyjna,

2) od 13 czerwca do 17 lipca 2017 r. – zgłaszanie formularzy wniosków z propozycjami projektów zadań, warsztaty konsultacyjne dla mieszkańców,

3) do końca sierpnia 2017 r. – analiza formalna i merytoryczna złożonych formularzy oraz ogłoszenie listy zadań zweryfikowanych pozytywnie i negatywnie,

4) do 7 września 2017 r. – czas na odwołanie się wnioskodawców od wyników weryfikacji analizy formularzy,

5) do 20 września 2017 r. – czas na rozpatrzenie wniesionych odwołań,

6) do 22 września 2017 r. – publiczne losowanie miejsc na liście zadań oraz podanie listy do publicznej wiadomości,

7) 3-16 października 2017 r. – głosowanie, w tym piknik wnioskodawców z możliwością oddawania głosów,

8) do 20 października 2017 r. – ustalanie wyników głosowania i ogłoszenie zwycięskich zadań
w III edycji budżetu obywatelskiego dla Miasta Pabianic.

8. Szczegółowe zasady konsultacji określa Regulamin budżetu obywatelskiego na 2018 rok, który zostanie opublikowany na stronie internetowej Miasta oraz w BIP.