III posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów w roku 2016

Autor: Zespół redakcyjny - data ostatniej modyfikacji: 2016-03-02 09:0:00

Posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów w dniu 1 marca 2016 r., poprzedziło uroczyste otwarcie Centrum Seniora. Symboliczną wstęgę przecięły: Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, I Zastępca Prezydenta Miasta Pabianic, Bożena Bednarska, Dyrektor Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej oraz Grażyna Nowak, Przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów.

Podczas posiedzenia seniorzy omówili program kwietniowego otwartego spotkania seniorów, plan dyżurów MRS, szczegóły wydawania Pabianickiej Karty Seniora oraz zasady ewaluacji I edycji budżetu obywatelskiego dla Miasta Pabianic.

Dyżury MRS odbędą się we wtorki 15 i 22 marca w godz. 15:00-16:00 w Centrum Seniora przy ul. Konopnickiej 39. Seniorzy będą mogli przyjść i podzielić się z członkami Rady spostrzeżeniami oraz pomysłami dotyczącymi aktywizacji pabianickich seniorów oraz poprawienia jakości ich funkcjonowania w przestrzeni publicznej. Zebrane uwagi Rada przedstawi Prezydentowi.

W posiedzeniu uczestniczyli również przedstawiciele Pabianickiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Pabianickiego Forum Organizacji i Inicjatyw Pozarządowych w osobach Doroty Pędziwiatr, Agnieszki Jaksy oraz Mirosława Kołodziejczyka, którzy opowiedzieli o funkcjonowaniu reprezentowanych podmiotów oraz zaprosili Radę do współpracy m.in.: podczas Dni Aktywnych.

Termin kolejnego posiedzenia ustalono na dzień 29 marca 2016 r.