XI posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów w roku 2016

Autor: Zespół redakcyjny - data ostatniej modyfikacji: 2016-12-21 10:0:17

13 grudnia 2016 r. odbyło się XI, ostatnie w bieżącym roku, posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów.

Porządek obrad zakładał m.in.:
Podsumowanie realizacji planu na rok 2016.
Propozycje członków Rady na działania w 2017 r.
Ustalenie planu pracy MRS na 2017 r.
Ustalenie terminów dyżurów na I kwartał 2017 r.

Przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów pogratulowała członkom Rady realizacji założonych celów i podziękowała za zaangażowanie w prace MRS. Seniorzy angażowali się w organizację III Pabianickiej Senioriady, pełnili dyżury dla Mieszkańców, odbyli wizytę studyjną do Poznania, przygotowali I Otwarte Spotkanie Seniorów, uczestniczyli w społecznych akcjach i spotkaniach pabianickich organizacji pozarządowych oraz wspierali i promowali działania Centrum Seniora.

W przyszłym roku powyższe działania zostaną powtórzone, a ponadto członkowie Rady chcą rozpocząć rozmowy z Prezydentem Miasta Pabianic na temat wprowadzenia bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla pabianiczan, którzy ukończyli 70 rok życia, czyli dwa lata wcześniej niż to jest obecnie. Dodatkowo jednym z działań MRS będzie pozyskanie informacji ilu spośród osób 60+ to aktywni seniorzy oraz w jakich instytucjach, organizacjach spędzają czas.

Dyżury Członków Rady w I kwartale 2017 r. odbędą się w Centrum Seniora w godzinach 15:00-16:00 w dniach:
31 stycznia,
7 i 28 lutego,
7 i 28 marca.

Posiedzenia Rady w I kwartale 2017 r. odbędą się w Centrum Seniora w następujących terminach:
17 stycznia,
21 lutego,
21 marca.
Posiedzenia rozpoczynają się o godz. 10:00.