Informacje po Otwartym Plenarnym Spotkaniu Seniorów

Autor: Zespół redakcyjny - data ostatniej modyfikacji: 2016-06-20 12:0:10

15 kwietnia br. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach odbyło się pierwsze Otwarte Plenarne Spotkanie Seniorów zorganizowane przez Prezydenta Miasta Pabianic oraz Miejską Radę Seniorów.

Spotkanie podzielono na dwie części: informacyjną oraz rozrywkową. Podczas pierwszej godziny zebrani wysłuchali informacji na temat funkcjonowania Miejskiej Rady Seniorów, Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, Centrum Seniora oraz Pabianickiego Forum Organizacji i Inicjatyw Pozarządowych, usłyszeli o możliwości zostania dojrzałym wolontariuszem, zostali zapoznani z ramowym programem III Pabianickiej Senioriady i ofertą Cechu Rzemiosł Różnych. Nie zabrakło również ciepłych słów ze strony włodarzy Miasta: Aleksandry Jarmakowskiej-Jasiczek – Zastępcy Prezydenta Miasta Pabianic oraz Andrzeja Żeligowskiego – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pabianicach.

Po przerwie, podczas której można było porozmawiać przy herbacie i ciastku, zaprezentowali się soliści oraz zespoły wokalne Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej: Jarzębina, Pod Brzozami oraz Złota Jesień.

Otwarte Plenarne Spotkanie Seniorów poprowadziły panie Grażyna Nowak – Przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów oraz Katarzyna Cegiełka – główny administrator Centrum Seniora.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest TUTAJ.