V posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów w roku 2016

Autor: Zespół redakcyjny - data ostatniej modyfikacji: 2016-06-20 12:0:56

Dnia 19 kwietnia 2016 r. odbyło się w dziewiąte posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów I kadencji. Głównym punktem spotkania było omówienie Otwartego Plenarnego Spotkania Seniorów.

Członkowie Rady zgodnie stwierdzili, że I Otwarte Plenarne Spotkanie Seniorów należy zaliczyć w poczet udanych przedsięwzięć. Frekwencja zaskoczyła wszystkich, ponieważ sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach została w całości wypełniona. Zaproszeni goście również dopisali prezentując pabianickim seniorom różnorodne formy aktywności. Pani Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek – Zastępca Prezydenta Miasta Pabianic, pani Monika Szewczyk – Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi i osobami niepełnosprawnymi oraz pan Andrzej Żeligowski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Pabianicach złożyli na ręce Przewodniczącej MRS podziękowania za dotychczasowe działanie oraz wręczyli kwiaty i kosz upominkowy. Występy chórów Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej w drugiej części spotkania były wspaniałym dopełnieniem tego popołudnia.

Przewodnicząca MRS w imieniu całej Rady złożyła serdecznie podziękowania p. Katarzynie Cegiełce oraz Idze Pietryszce za wsparcie i pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu spotkania.

Ustalono, że w miesiącu maju dyżur członków MRS odbędzie się tylko raz – 31 maja w godzinach 15:00-16:00 w Centrum Seniora.

Członkowie Miejskiej Rady Seniorów przygotowują się również do wizyty studyjnej w Poznaniu. Planowany termin wizyty to pierwszy tydzień czerwca.

Termin kolejnego posiedzenia ustalono na dzień 17 maja 2016 r.