Relacja z II Otwartego Plenarnego Spotkania Seniorów

Autor: Zespół redakcyjny - data ostatniej modyfikacji: 2017-05-16 14:0:34

27 kwietnia 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach odbyło się II Otwarte Plenarne Spotkanie Seniorów. Gospodarzem spotkania była pani Grażyna Nowak – Przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów.

Wydarzenie podzielone było na dwie części. Pierwszą z nich otworzył występ taneczny seniorów z zajęć organizowanych w Centrum Seniora pod opieką p. Piotra Włodarczyka ze Szkoły Tańca ES-KADRA, po którym nastąpiło oficjalne powitanie. Podczas części oficjalnej nie zabrakło wystąpień przybyłych gości i podsumowań. Oprócz Przewodniczącej MRS na scenie głos zabrali również:

• przedstawiciele władz Miasta na czele z p. Andrzejem Żeligowskim – Przewodniczącym Rady Miejskiej w Pabianicach oraz p. Aleksandrą Jarmakowską-Jasiczek – Zastępcą Prezydenta Miasta Pabianic,

• Teresa Bobowicz-Siomoł – Prezes Stowarzyszenia Społęczno-Kulturalnego „Nasz Park”,

• insp. Cezary Petrus – Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach,

• Katarzyna Cegiełka – Koordynator Centrum Seniora.

Po przemówieniach nastąpiła przerwa i słodki poczęstunek, a zaraz po niej występy artystyczne. Wspólną zabawę rozpoczęła grupa z Centrum Seniora pod opieką p. Andrzeja Krajewskiego, po której prezentowały się chóry i soliści Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej pod batutą pana Marka Koszady: „Pod Brzozami”, „Jarzębinki” oraz „Złota Jesień”.

Na zakończenie spotkania Miejska Rada Seniorów przygotowała drobne upominki dla najwytrwalszych uczestników spotkania – lupki z logiem Rady w formacie karty kredytowej, których zadaniem jest ułatwić seniorom wykonywanie codziennych czynności, wywołać uśmiech na twarzach i przywołać miłe wspomnienie związane z udziałem w II Otwartym Plenarnym Spotkaniu Seniorów.