Miejska Rada Seniorów w Pabianicach wybrana

Autor: Zespół redakcyjny - data ostatniej modyfikacji: 2015-03-26 11:0:42

Miejska Rada Seniorów w Pabianicach wybrana

W dniu 17 marca 2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach, przy ul. Kościuszki 14 obyło się otwarte spotkanie, na którym przeprowadzone zostały wybory na członków Miejskiej Rady Seniorów. Wszystkich przybyłych gości przywitał Prezydent Miasta Pabianic Pan Grzegorz Mackiewicz oraz Sekretarz Miasta Pabianic Pan Paweł Rózga. W dalszej części spotkania przedstawiono 19 kandydatów, którzy zgłoszeni zostali przez pabianickie stowarzyszenia oraz grupy senioralne składające się z min. 15 mieszkańców Pabianic. Uprawnieni do głosowania byli mieszkańcy Pabianic, którzy ukończyli 60 rok życia, za okazaniem dowodu osobistego i wpisaniu na listę obecności. Po niespełna trzech godzinach spotkania i podliczeniu głosów przez komisję skrutacyjną, wybraną spośród obecnych na spotkaniu seniorów, ogłoszono wyniki.

W skład Miejskiej Rady Seniorów w Pabianicach wchodzą:

1. Grażyna Nowak
    Klub Seniora „Złota Jesień”, ul. Orla 45, Pabianice
  2. Zofia Stoczyńska
    Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział Rejonowy w Pabianicach, ul. Grobelna 6
  3. Ewa Wadowska - Filarska
    Uniwersytet Trzeciego Wieku, ul. Kościuszki 14, Pabianice
  4. Henryka Mamrot
    Grupa senioralna składająca się z 19 osób
  5. Stanisław Sobczyk
    Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przeciwdziałania Patologiom Społecznym „Razem”, ul. 20 stycznia 93 lok.16, Pabianice
  6. Małgorzata Michalak
    Związek Nauczycielstwa Polskiego, Zarząd Oddziału Międzygminnego w Pabianicach, ul. Kilińskiego 8
  7. Teresa Bobowicz - Siomoł
    Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Nasz Park”, ul. Wolnościowa 20, Pabianice

Miejska Rada Seniorów w Pabianicach otrzymała z rąk Wiceprezydent Miasta Pabianic Pani Aleksandry Jarmakowskiej – Jasiczek oraz Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Gospodarczych Pani Moniki Szewczyk upominki - ramki z wyszytym wizerunkiem sowy, opatrzone napisem: Miejska Rada Seniorów, I Kadencja. Spotkanie uświetnił występ zespołu senioralnego sekcji muzycznej MOK Pabianice pod kierownictwem artystycznym Pana Mirosława Piotrowskiego – chór „AKORD”.

Do Rady wejdą również 2 osoby wskazane przez Prezydenta Miasta Pabianic oraz 2 osoby wskazane przez Radę Miejską w Pabianicach. Ostatecznie skład Miejskiej Rady Seniorów w Pabianicach, na 4-letnią kadencję, zostanie powołany przez Prezydenta Miasta Pabianic w drodze zarządzenia.