II posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów w 2017 roku

Autor: Zespół redakcyjny - data ostatniej modyfikacji: 2017-02-21 14:0:34

21 lutego 2017 r. odbyło się II w tym roku posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów.

Porządek obrad zakładał m.in.:

• omówienie spraw przedstawianych przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Narządu Ruchu w Pabianicach,
  • wybór nowego protokolanta po rezygnacji z tej funkcji p. Jadwigi Wódki,
  • ustalenie szczegółów dot. II Otwartego Plenarnego Spotkania Seniorów.

Na posiedzenie zostały zaproszone reprezentantki Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Narządu Ruchu celem podzielenia się spostrzeżeniami dot. przystosowania infrastruktury i komunikacji naszego miasta do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. W spotkaniu uczestniczyły: p. Teresa Przybyła, p. Anna Maciszewska oraz p. Teresa Sujka, które poruszyły m.in. następujące tematy: brak podjazdu dla wózków inwalidzkich przy Miejskim Ośrodku Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach, Urzędzie Stanu Cywilnego, Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Lorentowicza w Pabianicach oraz przy wjeździe do budynku, gdzie znajduje się lokal Stowarzyszenia. Ponadto wskazywano potrzebę umożliwienia korzystania pasażerom z „przystanku na żądanie” przy Pabian-Medzie na ul. Kilińskiego we wszystkich autobusach kursujących na tej trasie. Postulaty przedstawione przez członkinie Stowarzyszenie zostaną uwzględnione przez Miejską Radę Seniorów w piśmie do Pana Prezydenta.

Po rezygnacji p. Jadwigi Wódki z funkcji protokolanta MRS ze względu na stan zdrowotny, nowym protokolantem wybrano jednogłośnie p. Teresę Bobowicz-Siomoł. Przewodnicząca Rady zaznaczyła przy tym, że funkcja ta będzie przechodnia, aby zbytnio nie obciążać pojedynczego członka Rady i protokolanci będą zmieniać się co kilka miesięcy.

Termin II Otwartego Plenarnego Spotkania Seniorów ustalono w porozumieniu z Dyrekcją Miejskiego Ośrodka Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach na dzień 27 kwietnia br. (czwartek). Godzina rozpoczęcia zostanie podana po ułożeniu ostatecznego programu spotkania.

Pani Katarzyna Cegiełka zaprosiła członków Rady oraz wszystkich sympatyków Centrum Seniora na I urodziny Centrum, które odbędą się 28 lutego br. o godz. 14:00.

Kolejne posiedzenia Rady odbędzie się 21 marca br. o godz. 10:00.

Najbliższe dyżury Członków Rady odbędą się w Centrum Seniora w godzinach 15:00-16:00 w dniach: 7 i 28 marca.