Czym jest Lokalny Ośrodek Partycypacji Społecznej w Pabianicach?

Autor: Zespół redakcyjny - data ostatniej modyfikacji: 2018-08-30 07:0:25

Lokalny Ośrodek Partycypacji Społecznej w Pabianicach działa w strukturach Urzędu Miejskiego w Pabianicach jako miejsce nastawione na współpracę z organizacjami pozarządowymi, grupami inicjatywnymi oraz lokalnymi społecznikami.

Mogą tu Państwo znaleźć wszechstronną pomoc dla organizacji pozarządowych, m.in.: doradztwo, dostęp do Internetu i urządzenia wielofunkcyjnego, salę konferencyjną z wyposażeniem.

W ramach działalności Ośrodka prowadzimy również Akademię Pozarządową, czyli warsztaty oraz szkolenia dla przedstawicieli III sektora m.in. z tematów takich jak: księgowość, praca z wolontariuszami, pozyskiwanie środków, promocja działań organizacji, polityki publiczne, komunikacja. Wydajemy newsletter, w którym informujemy o dotacjach, konkursach i szkoleniach ogólnopolskich, wojewódzkich oraz powiatowych, a także o aktualnych wydarzeniach z miasta. Współpracujemy z Pabianickim Forum Organizacji i Inicjatyw Pozarządowych, Pabianicką Radą Pożytku Publicznego oraz Miejską Radą Seniorów.

Nie masz gdzie zorganizować spotkania członków swojej organizacji? Zrób to w Urzędzie. Po wcześniejszym umówieniu do dyspozycji Twojej organizacji może być sala konferencyjna z miejscami dla około 30 osób.

Masz pytanie? W czymś możemy Ci pomóc?
Zadzwoń lub napisz: tel. (42) 22 54 688, e-mail: lops@um.pabianice.pl

Godziny pracy Ośrodka:
poniedziałek, środa, czwartek w godzinach 8:00 - 16:00
,
wtorek w godzinach 8:00 - 17:00,
piątek w godzinach 8:00 - 15:00.

Jesteśmy także na portalu społecznościowym facebook.